Product Specifications
| Weight | 252g |
| Resolution | 203dpi,8dots/mm |
| Printing speed | 70mm/s |
| Valid printing width | 48mm |
| Interface | Wireless, USB |
| Sleep mode | YES |
| Font | ASCII:9 17,12 24; Multiple code pages support |
| 1D | UPC-A,UPC-E,EAN8,EAN13,CODE39,ITF,CODEBAR, CODE128,CODE93 |
| 2D | QR code |
| Sensors | Paper out detection |
| Charger | 1)5V/1A in Adapter,2)5v/500mA in computer USB connector |
| Battery | 2000mAh/7.4V |
| Recommended paper | FD210.PD150R.PD160R |
| Paper width | 58MM |
| Paper thickness | 60~80M |
| Paper roller diameter | 50MM |
| Working condition | -10 C~50 C, 20%~85%RH |
Product Introduction
DESCRIPTION OF DETAILS
Thermal printing, the core highlight
THREE-VIEW DRAWING
Meet the printing requirements of different scenes
APPLICATION SCENARIO
Good helper in daily office
01 Thermal printing, withoutadding powder
02 Can be stuck on thebelt, take it with you
03 Multiple formats arecompatible, and thereceived files can be printeddirectly.
FAQ
Customer satisfaction
PRODUCTION LINE
RELATED PRODUCTS
THERMAL PRINTER
One-click import, Improve work efficiency
PACKAGING AND TRANSPORTATION
EXHIBITION
Our certificate
Room 1820, No. 518 Tianhe Road, Tianhe District, Guangzhou City